X

طرح لبخند

طرح لبخند

اهداف طرح لبخند
بر اساس نظریه پیتر داوسون (Peter Dawson) هدف از درمان جامع زیبایی، ایجاد سیستم جونده متعادلی است که در آن دندان¬ها، بافت¬های نرم، عضلات، ساختار استخوانی و مفاصل در هارمونی و هماهنگی کامل با هم قرار گرفته و عمل کنند. نکته بسیار مهم که باید در زمان برنامه ¬ریزی برای طرح درمان زیبایی، بدان توجه داشت این است که، طرح لبخند جزئی از رویکرد جامع برای درمان بیمار در نظر گرفته ¬شود. به بیان دیگر طرح لبخند پروسه‌ای مجزا از درمان همه¬ جانبه و کامل بیمار تلقی نمی‌¬شود بلکه باید در هماهنگی کامل با نیازهای درمانی بیمار باشد. برای آن‌که نتیجه درمان، موفقیت‌آمیز باشد و سلامت و فانکشن (عملکرد) سیستم جونده را موجب شود لازم است درک درستی از روابط متقابل میان تمام ساختارهای حمایت ¬کننده دهان شامل عضلات، استخوان¬ها، مفاصل، بافت¬های لثه¬ای و اکلوژن، وجود داشته باشد.
مزایای طراحی لبخند
بهبود لبخند و زیباتر شدن آن اثر چشمگیری بر اعتماد به نفس و کیفیت زندگی دارد. کلینیک سیما دنت با بهره‌گیری از همکاری متخصصین ارتودنسی و دندانپزشکان باتجربه و با برخورداری از لابراتوار داخلی مجهز، به افراد کمک می‌کند تا در زمانی کوتاه به لبخند رویایی خود دست یابند. اگر می‌خواهید چهره‌ای جوان‌تر داشته باشید، لبخندی درخشان و زیبا زمان را برایتان به عقب بازخواهد گرداند. با مسواک زدن روزانه، استفاده مرتب از نخ دندان و مراجعه منظم به دندانپزشک می‌توانید لبخند جدید به‌دست آمده را سال‌ها حفظ کنید.
مواردی که در طراحی لبخند توسط متخصصان مرکز تخخصی دندانپزشکی دکتر درویش پور در نظر گرفته می‌شوند.
در بهبود طرح لبخند ویژگی کل و تک تک اجزاء صورت، تن پوست، رنگ مو، رنگ، پهنا، بلندا، شکل و نمای دندان، بافت لثه و لب‌ها در نظر گرفته می‌شود تا در نهایت لبخندی رویایی خلق شود. بهبود طرح لبخند بنا به دلایل متعدد و متناسب با خواسته‌ها و شرایط منحصر به فرد هر بیمار انجام می‌شود. ویژگی‌های مورد علاقه یا نامطلوب دندان‌ها یا لبخندتان کدام‌اند؟ در ادامه به توصیف آن دسته از خصوصیات لبخند می‌پردازیم که دندانپزشک زیبایی با شما در مورد آنها صحبت خواهد کرد و امکان بهبود آنها وجود دارد:
رنگ دندان
پرکردگی‌های نقره‌ای یا آمالگام دندان را می‌توان با مواد ترمیم کننده کامپوزیت همرنگ دندان عوض کرد، به علاوه جرمگیری و سفید کردن دندان نیز لکه‌های روی دندان را از بین می‌برد و پس از این عمل دندان‌های کدر و بدرنگ به زیبایی در چهره خواهند درخشید.

منظم کردن و تنظیم فاصله بین دندان‌ها
 دندان‌های کج، روی هم قرار گرفته یا فاصله‌دار را می‌توان در صورت لزوم به کمک ارتودنسی و بریس‌های نامرئی صاف و منظم کرد و نقص‌ها را با روکش پوشاند.
نداشتن دندان
کم بودن یک یا چند دندان لبخند را نازیبا جلوه می‌دهد، بر نحوه بسته شدن دهان و جویدن غذا (بایت) تأثیر می‌گذارد و خطر پوسیدگی دندان را افزایش می‌دهد. بنابراین جایگزینی دندان‌های از دست رفته یکی از بخش‌های ضروری برنامه‌های درمانی بهبود سلامت دهان و زیبایی لبخند به شمار می‌آید. جای خالی دندان‌ها را می‌توان با دندان‌ مصنوعی، بریج یا ایمپلنت دندان پر کرد.
 
هماهنگی و تعادل
 هم اندازه نبودن، لب پریدگی و ترک خوردن دندان‌ها را می‌توان به کمک درمان‌های زیبایی اصلاح کرد و لثه‌های نمایان هنگام لبخند زدن را با بالا بردن آنها پوشاند تا لبخند بیش از پیش جذاب شود.
گونه‌ها و لب‌های برجسته‌تر و لبخند
 بدشکل بودن یا اثرهای گذر زمان بر چهره را می‌توان طی فرایند بهبود طرح لبخند با عمل‌های خاصی مانند ارتودنسی و یا جراحی صورت و استخوان اصلاح کرد و صورت را دوباره جوان کرد.
هر فرد تعریف متفاوتی از لبخند ایده‌آل دارد. ما در کلینیک  با توجه به ظاهر کلی چهره‌تان به دقت ترجیح‌های شما را تشخیص می‌دهیم و سعی می‌کنیم انتظارات‌تان را برآورده کنیم تا در نهایت لبخندی جذاب و کاملاً متناسب بر صورت‌تان نقش ببندد. ما پیش از شروع درمان و دستکاری دندان‌ها از روش‌های تصویربرداری رایانه‌ای تعاملی برای طراحی و شبیه سازی لبخند رویایی انتخابی‌تان بهره می‌گیریم.
ما زیبایی لبخندتان را تضمین می‌کنیم
•    ما زیبایی و سلامت دندان‌های شما را ارتقا می‌دهیم تا عملکردی بهینه داشته باشند.
•    روی هر دندان تاجی موقت قرار می‌گیرد تا حتی یک روز نیز به جذابیت لبخندتان خدشه وارد نشود.
•    در آزمایشگاه تخصصی دندانپزشکی، هر دندان مصنوعی (تاج) با دقت به صورت سفارشی ساخته می‌شود.
•    قوس دندانی نیز به گونه‌ای تغییر داده می‌شود که دندان‌ها ردیف و مرتب شوند.
•    دندانپزشک پس از چند هفته تمام تاج‌های دائمی را در جای خود قرار می‌دهد.
•    نتیجه نهایی، ردیفی مرتب و طبیعی از دندان‌هایی زیبا است که چون مروارید در دهان می‌درخشندPrint
637 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x