X

مقالات ارتودنسی

تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 21 مهر 1394

  دیمون-Damon، تازه ترین تکنیک ارتودنسی

امتیاز: Article Rating

این سیستم جدید، رفت و آمد های شما را به مطب نیز کمتر می کند; چرا که در کوتاه ترین زمان ممکن، شما به نتیجه دلخواه تان می رسید. دیمون(DAMON) نام این سیستم جدید است. تکنیک ارتودنسی دیمون، ? کلید اصلی برای موفقیت خود در روی بیماران دارد و طراحان این سیستم همین ? کلید را علت اصلی کوتاه تر شدن زمان درمان، پایداری نتایج، راحتی بیشتر و دستیابی به نتایج سریع تر و پایدار تر می دانند:

نخست این که در این سیستم دیگر خبری از آن کش های رنگارنگی که هر بار به سیم ها و براکت های شما وصل می کنند نیست، بنابراین شما بدون نگرانی از بیرون افتادن این کش های رنگی هنگام لبخند زدن می توانید لبخندی زیبا را تجربه کنید. براکت ها در این سیستم به گونه ای طراحی شده اند که یک جفت و بست باز شونده دارند که به راحتی می توان سیم را با باز کردن چفت درون براکت جای داد و سپس چفت براکت را دوباره بست.
کلید دوم موفقیت ارتودنسی به روش دیمون این است که سیستم های ارتودنسی که در آن استفاده می شوند، دارای حفاظت بالایی هستند و به گونه ای ساخته شده و شکل داده شده اند که دندان ها را به سرعت حرکت داده و نیاز به تنظیم کردن کمتری دارند به همین دلیل است که لازم است کمتر در حین درمان به مطب دندانپزشکی برای تنظیم سیم ها و براکت ها مراجعه کنید.
مزیت سوم تکنیک دیمون این است که اگر برای ردیف کردن دندان های تان از این روش استفاده کنید، دیگر لازم نخواهد بود که برای به دست آوردن فضای کافی در فکتان یک یا تعدادی از دندان های تان را بکشید و یا دندانپزشک مجبور نخواهد بود برای به دست آوردن فضا، درز وسط فک بالای شما را با اعمال نیرو های سنگین در زمان کوتاه، باز کند تا اندازه قوس دندانی تان بزرگ تر شود.

سیستم دیمون به گونه ای طراحی شده است که شما به آسانی بتوانید اطراف سیم ها و براکت ها را تمیز کنید در حالی که در روش های معمول، پلاک های میکروبی اطراف کش ها، براکت ها و سیم های ارتودنسی جمع می شوند و رعایت بهداشت دهان را به ویژه برای کودکان کم سن و سال دشوار خواهند کرد.تاکنون یک میلیون نفر در کشو های اروپایی و آمریکایی از این سیستم برای مرتب کردن دندان های شان استفاده کرده اند، افزایش اعتماد به نفس، راحتی، درد کمتر و حفظ تناسب های صورت در حین درمان، از مزیت هایی است که استفاده کنندگان از این سیستم برای آن برشمرده اند ولی به نظر می رسد بهترین مزیت آن برای بیماران، راحتی تمیز کردن دهان و دستگاه های ارتودنسی در این روش بوده است. در این روش طول درمان ارتودنسی حدودا ? ماه کاهش می یابد و این نیز یکی از امتیازاتی است که مردم به " دیمون " می دهند.
از آن جایی که در این روش نیرو های سبک بر دندان ها وارد می شود، اکثر بیماران می گویند که در طول درمان یا مقدار کمی درد و ناراحتی را تجربه کرده اند و یا اصلا چنین مشکلاتی را احساس نکرده اند. خیلی از پدر و مادر ها دوست ندارند قبل از شروع درمان ارتودنسی تعدادی از دندان های کودک شان برای به دست آوردن فضا، کشیده شود، در تکنیک دیمون از آن جایی که حرکت دندان ها و تغییرات استخوانی هماهنگ با هم رخ می دهند نیازی به کشیدن دندان ها نیست فقط در تعداد کمی از افراد برای حفظ زیبایی نیم رخ در آینده و حفظ تقارن و بالانس اجزای صورت شاید کشیدن دندان لازم شود. بنابراین در این موارد نیز کشیدن دندان برای به دست آوردن فضا در فک انجام نمی گیرد و بلکه فقط برای حفظ زیبایی صورت و لبخند، انجام می شود.
دستگاه هایی مانند " چانه بند " و غیره که بر روی صورت، چانه یا سر وگردن بچه ها تکیه دارند، در ارتودنسی کودکان بسیار استفاده می شوند که به ویژه برای پسر بچه های شیطان خطر آفرین است و می تواند موجب پارگی صورت آن ها حین ورزش و بازی شود و یا شاید دختر های کوچک نیز آن را دلیلی برای نازیبا کردن چهره خود بدانند، سیستم "دیمون " از این جهت نیز کودکان را رها کرده است چون  
در صورت استفاده از این سیستم، دیگر نیازی به استفاده از دستگاه های ارتودنسی خارج دهانی نخواهد بود.
در سیستم دیمون از سیستم های هوشمندی استفاده می شود که در دمای بدن فعال می شوند. این سیستم های هوشمند نیرو هایی در محدوده صحیح و کنترل شده اعمال می کنند.

اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت