X

مقالات ارتودنسی

تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 مهر 1394
بهترین سن برای ارتودنسی

  بهترین سن برای ارتودنسی

امتیاز: Article Rating

این متخصص ارتودنسی با بیان اینکه انجام عمل ارتودنسی تحت پوشش بیمه‌ها قرار ندارد، افزود: در صورتی که رشد فک‌ها بیش از حد، بی‌قرینه و کمتر از حد طبیعی خود باشد از اورتودنسی برای اصلاح این موارد استفاده می‌شود.
قاضی با اشاره به انواع ارتودنسی اضافه کرد: ارتودنسی به دو صورت ثابت و متحرک وجود دارد. نوع ثابت آن هنگامی استفاده می‌شود که تغییرات زیادی در دندان‌ها به وجود آمده است و باید توجه داشت که این نوع ارتودنسی حتماً باید در دوران دندان‌های دائمی انجام شود نه دندان‌های شیری.
وی یادآور شد نوع متحرک اورتودنسی در مواردی استفاده می‌شود که مشکلات جزئی از جمله برگرداندن فضای از دست‌رفته یک دندان شیری، افزایش رشد عرضی فک در صورت کم‌بودن رشد عرضی آن و انقباض‌های فکی و اصلاح رشد فک‌ها در صورتی رشد فک‌ها به خصوص فک پایینی کم باشد وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اثر غیر مستقیم مصرف شکلات و مواد قندی خاطرنشان کرد: مصرف بیش از حد و مستمر مواد قندی و شکلات که منجر به پوسیدگی دندان می‌شود. چنانچه این پوسیدگی منجر به از بین رفتن دندان‌های دائمی یا شیری شود و کمبود فضای ایجادشده توسط دندان‌های دیگر پر شود نیاز به اورتودنسی است.
قاضی تصریح کرد: در گذشته امکان انجام عمل ارتودنسی تا سن 25 تا 30 سالگی وجود داشت چرا که از سن 25 تا 30 سالگی به بعد حرکت دندان‌ها کندتر می‌شود اما با پیشرفت‌های اخیر و تکنیک‌های موجود در هر سنی حتی 80 تا 90 سالگی نیز قابل انجام است اما باید گفت دوره آن طولانی‌تر است.

اشتراک گذاری
تصاویر
  • بهترین سن برای ارتودنسی
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت